A 2012-es kormányhatározat óta a családi pótlék utalása az iskolalátogatáshoz kötött. A szabály szerint, ha a gyereknek több, mint 50 óra igazolatlan hiányzása van, a szülők nem kapnak családi pótlékot. Ez egy elég komoly érvágás lehet, hiszen a törvény szerint az "50 igazolatlan hiányzást begyűjtő diákok iskoláztatási támogatását nem felfüggesztik, hanem - kortól és szociális helyzettől függetlenül - szüneteltetik, vagyis a szülők utólag sem kapják meg a pótlékot" (idézet innen).
Lehet ezt az ötven napot soknak vagy kevésnek érezni, ez nézőpont kérdése. Az viszont nem nézőponti kérdés, hogy a parlamenti képviselők egy része nem teljesít még így sem a saját munkakörükben, ami aláássa a rendelet hitelességét.

Forrás: 24.hu

Tudtad, hogy Kína 2008 és 2011 között több cementet gyártott, és valószínűleg több betont épített be, mint az USA a teljes 20-ik század során (azaz 100 év alatt)? Sőt azt is, hogy Kína 2009 és 2012 között ezt még majd 25%-kal meg is haladta? Vagy azt, hogy a világon a legnagyobb mennyiségben felhasznált anyag az építkezéseken felhasznált sóder és homok, és hogy ezekből világméretű hiány kezd kialakulni?