Érdekes cikket közölt az Economist Masdarról, az Egyesült Arab Emirátus egyik új, grandiózus tervéről. Egy teljes, széndioxid neutrális városról van szó, amely teljesen harmonikusan illeszkedne be a környezetébe. Mindez a sivatagban, közelkeleti időjárásban, ahol a klíma napi 24 órában megy, és az ivóvizet a tengervízből állítják elő.
Föladták maguknak a leckét, de komolyan veszik a dolgot.Érdekes cikket közölt az Economist Masdarról, az Egyesült Arab Emirátus egyik új, grandiózus tervéről. Egy teljes, széndioxid neutrális városról van szó, amely teljesen harmonikusan illeszkedne be a környezetébe. Mindez a sivatagban, közelkeleti időjárásban, ahol a klíma napi 24 órában megy, és az ivóvizet a tengervízből állítják elő.
Föladták maguknak a leckét, de komolyan veszik a dolgot. Abu Dhabi megannyi terve közül ez éli-élte túl a gazdasági nehézségeket, mind a gazdasági centrum, mind a kultúrális centrum terveit kezdi befedni a sivatag homokja.
Alap, hogy kitiltják a hagyományos autókat a város területéről. Fölemelik a várost kb. egy emelet magasságra, hogy az elektromos autók könnyebben eljuthassanak majd a város egyik pontjából a másikba a földszinten, és hogy a kábelezés-csatornázás miatt ne kelljen túl sok földet, homokot megmozgatni. A vizet (szenny, és a páralecsapódásból nyert) újrahasznosítják. A szemetet elégetik, hogy elektromosságot termeljenek. Napelemekkel és szélerőművekből nyerik a kimaradó mennyiséget. A napelemeket helyileg gyártják majd, hogy a szállításból eredő széndioxid-kibocsátást is megspórolják, meg persze, hogy a helyi ipart is fejlesszék.
Kiváncsian várom a fejleményeket.