HTML

Énvezettem?

Minden amitől két másodperc alatt 300 atmoszférára felmegy az agyvizem a Macskafogó "Én vezettem??" szemszögéből nézve...

Friss topikok

  • nu pagagyí: Ostoba gondolat. A parlament bojkottja is eszköz lehet egy képviselő kezében. Különben is, választ... (2018.12.30. 15:54) Igazolatlan hiányzást a parlamentbe!
  • Online Távmunkás: Nincs kognitív disszonancia, a fideszes nyugdíjasok unokáit elrabolta a gonosz Brüsszel... (2018.03.31. 17:24) Erzsébet utalvány vagy unoka
  • maxval bircaman bácsi szeredőci mélyelemző: A magyar ellentét más. 2 fő tengely van: - nemzeti vagy idegen, - kapitalizmus vagy harmadik út.... (2017.12.18. 14:35) A Fidesz hármas ellenállása
  • É2I: Mondjuk ennyi. Csak ezt ugye nem hangoztatják ebben a fene nagy felbuzdulásban. Se gyártói kapaci... (2017.09.11. 12:40) Megújuló erőforrás, ugyanaz a hiba
  • fehérfarkas: Sem a kereszténység, sem az Iszlám vallás nem másik kírtásáról, legyilkolásáról szólnak, hanem eze... (2014.10.04. 22:51) A vallás vége

Nemzeti karakter kérdése

2009-sze-20 | 262. nap |  Énvezettem?

Papp László Tamás arról ír a hvg.hu oldalán, hogy szerinte a köznek kellene ellenőrizni az állami alkalmazásban állók teljesítményét és fizetését. Szerinte azzal, hogy valamiféle pontrendszert kialakítunk, meg lehetne változtatni a rendszert, és csökkenteni lehetne a mostani, szerintem is katasztrófális, diszkrepanciát a vezetők fizetése és a szolgáltatás színvonala között (lásd BKV, MÁV, stb.).

Van itt azonban egy-két gond.

Papp László Tamás arról ír a hvg.hu oldalán, hogy szerinte a köznek kellene ellenőrizni az állami alkalmazásban állók teljesítményét és fizetését. Szerinte azzal, hogy valamiféle pontrendszert kialakítunk, meg lehetne változtatni a rendszert, és csökkenteni lehetne a mostani, szerintem is katasztrófális, diszkrepanciát a vezetők fizetése és a szolgáltatás színvonala között (lásd BKV, MÁV, stb.).

Van itt azonban egy-két gond.

Azzal már nem is érdemes kezdeni, hogy ha így pontoznánk, és ellenőriznénk, akkor ki ellenőrizné azokat, akik ellenőriznek. Vagyis, hogy honnan tudnánk az év végén, hogy a kiosztott pontok, a teljesítmény értékelése valós-e vagy pedig manipulált.

Inkább azon a vonalom érdemes elindulni, hogy az összes ilyen vállalat monopolista helyzetben van, és ez áll a hátterében annak, hogy nem érdekli őket a szolgáltatást igénybevevők helyzete. Ha csak a MÁV-től lehet vasúti szolgáltatást kapni, akkor ezt a MÁV teljes mértékben ki is fogja használni.

Hiszen a kedves utas nem tud szavazni az egyetlen, független és nagyon egyszerűen nyilvántartható szavazatával: a pénzével. Ha igazi versenyhelyzet lenne a BKV vagy a MÁV, akkor az utas szavazhatna. De így nem tud.

Igaza van Joe Klein-nek akkor, amikor arról ír, hogy az USA társadalombiztosításának ügye nem csak pénzkérdés, hanem karakter kérdése is. Vagyis annak kérdése, hogy mit is akarnak az amerikaiak az új, demokraták által felvetett TB-vel kezdeni.

Nálunk is így áll a helyzet. A MÁV, BKV helyzetét nem lehet mérőszámokkal, kérdőívekkel megregulázni. A mostani politikai helyzetben az összes pártnak érdeke az, hogy a nagy, államilag finanszírozott vállalat felsővezetését a saját embereikkel töltsék fel.

Az ország most így működik.

Ezt megváltoztatni pedig csak úgy lehet, ha az emberek rájönnek, hogy ez a hozzáállás nem folytatható, hiszen mindenki a közösből vesz ki, és mindenki úgy próbálja csavarni, hogy lehetőleg többet vegyen ki, mint amennyit berakott.

Vagyis jellem, karakter kérdése a dolog. Mégpedig nemzeti szinten.

Címkék: politika usa belföld

A bejegyzés trackback címe:

https://envezettem.blog.hu/api/trackback/id/tr241926234

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Ismeretlen_102125 2009.09.25. 13:09:46

Teljesen igaz. Amíg elfogadottnak tartjuk, hogy a felsővezetők lopnak, addig totál mindegy. Mindegy hányszor cseréljük le a vezérigazgatót, mindegy hogy hívják a miniszterelnököt, mindegy milyen pontrendszert alkalmazunk, milyen erkölcsi kódexet készítünk vagy törvényt hozunk - ha a lopás a normális viselkedés, akkor lopni fognak. Ha az ember megnézi, más országokban mi megy, akkor meglepődve tapasztalja, hogy a lopás nem normális dolog. Persze vannak magas végielégítések és botrányok mindenhol, tolvaj sajnos mindenhol van, de más országokban ezt a viselkedést a társadalom nem fogadja el. Ott más a nemzeti karakter. Nálunk meg ilyen a nemzeti karakter. Lopós. Nem más kényszerítette ránk, nem a török vagy a labanc tehet róla, hanem mi magunk. Ilyenek vagyunk. Visszagondolva a rendszerváltás éveire, amikor a burgerlandi kis boltokban kiírták hogy "Magyar, ne lopj!"... lehet hogy tudtak valamit... Istenem, az 20 évvel ezelőtt volt! Sehova nem fejlődtünk...
süti beállítások módosítása