HTML

Énvezettem?

Minden amitől két másodperc alatt 300 atmoszférára felmegy az agyvizem a Macskafogó "Én vezettem??" szemszögéből nézve...

Friss topikok

  • nu pagagyí: Ostoba gondolat. A parlament bojkottja is eszköz lehet egy képviselő kezében. Különben is, választ... (2018.12.30. 15:54) Igazolatlan hiányzást a parlamentbe!
  • Online Távmunkás: Nincs kognitív disszonancia, a fideszes nyugdíjasok unokáit elrabolta a gonosz Brüsszel... (2018.03.31. 17:24) Erzsébet utalvány vagy unoka
  • maxval bircaman bácsi szeredőci mélyelemző: A magyar ellentét más. 2 fő tengely van: - nemzeti vagy idegen, - kapitalizmus vagy harmadik út.... (2017.12.18. 14:35) A Fidesz hármas ellenállása
  • É2I: Mondjuk ennyi. Csak ezt ugye nem hangoztatják ebben a fene nagy felbuzdulásban. Se gyártói kapaci... (2017.09.11. 12:40) Megújuló erőforrás, ugyanaz a hiba
  • fehérfarkas: Sem a kereszténység, sem az Iszlám vallás nem másik kírtásáról, legyilkolásáról szólnak, hanem eze... (2014.10.04. 22:51) A vallás vége

Francia Egyesült Államok

2008-okt-05 | 278. nap |  Énvezettem?

Az Amerikai Egyesült Államokat mostantól nyugodtan hívhatjuk Francia Egyesült Államoknak a Times szerint. Pontosan azért mai most történik Amerikában. Pontosan azért, amiért ők nagy szájjal kiabálnak Franciaországra, hogy mennyire nem kapitalista módon (értsd szocialista módon) próbálják meg a dolgaikat rendezni.

Az Amerikai Egyesült Államokat mostantól nyugodtan hívhatjuk Francia Egyesült Államoknak a Times szerint. Pontosan azért mai most történik Amerikában. Pontosan azért, amiért ők nagy szájjal kiabálnak Franciaországra, hogy mennyire nem kapitalista módon (értsd szocialista módon) próbálják meg a dolgaikat rendezni.

Miről is van szó? Franciaország, a francia állam többségi tulajdont szerzett jónéhány kulcsfontosságú ipar- és szolgáltatási ágazatban: de-privatizálta a bankjait, ugyanezt tette meg az energiaszektorával, az autógyártásával, az egészségügy pedig jó öreg európai módra mindig is állami kézben volt.

Mi történik most az USÁ-ban? Az állam kisegiti az detroit-i autóipart, amiért cserébe részvénytulajdonossá válik (állami tulajdon), ugyanez történik a Wall Street-i bankokkal, az energiaszektor megreformálását úgy képzelik el, hogy állami pénzen felújitják az elosztó hálózatot, amiért cserébe az állam megint csak résztulajdonossá válik. A nemzeti egészségügy biztositó bevezetése pedig nagyon valószinű lesz, ha B. Obama nyeri a választásokat.

A helyzet lassan megtéveszthetetlenül ugyanaz, ami Franciaországban. Ennél már csak az komikusabb, hogy annak idején, az iraki háború kezdetekor, amikor Franciaország, és néhány másik európai ország (sajnos M. ország nem, és most isszuk a levét a nemzetközi diplomácia terén) beszólt Amerikának, hogy mégsem kellene, az amerikai válasz (főleg a nagyon nacionalista Texas államban) az volt, hogy átnevezték a sült krumplit "french frise"-ről "liberty frise"-ra. Angolul nem tudóknak: francia krumpliről szabadság krumplira.

Amennyire a francia modelt követik mostanság, lehet, hogy most megint át kellene nevezni, csak most "liberty frise"-ról "role model frise"-ra.

Címkék: politika usa eu

A bejegyzés trackback címe:

https://envezettem.blog.hu/api/trackback/id/tr931926025

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása